Hale termiczne

Dzisiaj hale produkcyjne, a raczej ich montaż, nie sprawia zbyt dużego problemu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań można je postawić w bardzo krótkim czasie. Poza tym taka postawiona w ten sposób hala zazwyczaj jest o wiele tańsza niż te wykonywane przy pomocy tradycyjnych metod, takich jak murowanie. Duża ilość firm, które wykonują hale produkcyjne sprawia zaś, że ceny za ich postawienie stają się coraz bardziej przystępne dla klientów. Budowa hal przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań z wykorzystaniem izolacji termicznych przebiega szybko i sprawnie. Takie ocieplane hale termiczne w znacznej większości wykonuje się, stawiając stalowe konstrukcje, które następnie przykrywa się odpowiednimi materiałami. Zazwyczaj taka ocieplana hala jest pokrywana płytami warstwowymi oraz podwójnymi tkaninami plandekowymi, które zdaniem wielu firm i osób są do tego celu najbardziej odpowiednie. Postawione w ten sposób hale termiczne zazwyczaj w razie potrzeby mogą być dość szybko rozbudowane lub zmodyfikowane. Dlatego nie dziwi fakt, że właśnie wykonywane w ten sposób hale stanowią dzisiaj znaczną większość spośród tych wykonywanych na rynku. Zainteresowanie nimi niemal z miesiąca na miesiąc rośnie, co potwierdzają także różnorodne zestawienie i statystyki.

Zalety hal namiotowych w systemie THERMODACH:

  • wyeliminowanie efektu kondensacji
  • termoizolacyjność
  • łatwość ogrzewania
  • ograniczenie zalegania śniegu na powłokach dachu
  • estetyka

Poprzez zastosowanie dachu pompowanego w hali termicznej zwiększyła się znacznie jej termoizolacja. Uzyskuje się również wygłuszanie hali termicznej przez co zmniejsza się oddziaływanie obiektu na środowisko. Wyeliminowane zostaje zjawisko powstania kondensatu. Poprzez wypukłość dachu znacznie eliminuje się zjawisko zalegania śniegu na dachu co w dachach standardowych znacznie obciążało konstrukcje, powodowało naciąganie się plandeki na dachu oraz wymagało odśnieżania przy dużych opadach śniegu. Wszystkie te dodatkowe walory umożliwiają inwestorowi uzyskania na przykład pełnoużytkowego obiektu produkcyjnego.

Poszycie dachu termicznej hali namiotowej

Poszycie dachu hali termicznej stanowi podwójna PVC o grubości od 630 –750g/m2 pomiędzy które wtłaczane jest sprężone powietrze. Zastosowany materiał posiada zabezpieczenia antykorozyjne, ponadto materiał jest wodoodporny co potwierdzają wykonane badania.

Hale termiczne wykonane przez Nowhal

Więcej realizacji hal termicznych znajdą Państwo w zakładce Realizacje. Zapraszamy!